קול קורא

לפסטיבל ״מחזאות בטלפון הנייד״:

פסטיבל למחזאות טלגרם

 

ניהול אמנותי:

רועי מליח רשף

נמרוד דנישמן

Girl Checking Her Phone

פסטיבל מחזאות שמתקיים בתוך הטלפון הנייד שלכם – מתי שאתם רוצים.

כמה מערכות יחסים אנחנו מנהלים בהתכתבות בתוך הטלפון? אהבות נולדות באפליקציות הכרויות, דרמות משפחתיות בקבוצת הוואטסאפ הגרעינית, שיחות סוערות בקבוצת ההורים של הגן, החלטות הרות גורל בשיחת ועידה של שרי הממשלה. אם רק היינו יכולים להיות זבוב על הקיר הוירטואלי של הרגעים האלו. להציץ לתוך החיים הוירטואליים של אנשים אחרים...

 

מחזאות טלגרם מאפשרת בדיוק את זה. זאת מחזאות שמתקיימת בתוך קבוצת טלגרם, שבה הקהל צופה בהתרחשות בהתכתבות, הודעות קוליות, וידאו, אימוג׳ים וגיפים. המחזה מלווה את הצופים במשך כמה דקות, שעות או אפילו ימים בתוך הטלפון הנייד שלהם, והם יכולים לצפות בו מתרחש בלייב, או לשים את הקבוצה על ״השתק״ ולצפות בו בדיעבד.

 

אנחנו מזמינים אתכם, כותבות וכותבים, לכתוב מחזות קצרים לפסטיבל שיתקיים במשך שלושה ימים בחנוכה בטלפונים הניידים של כולנו. 

Man on Mobile Phone

כלי המשחק

ההתכתבות הוירטואלית מכריחה אותנו להמיר את כלי המשחק של הבמה לכלים שיש באפליקציה. במקום אינטונציות ומימיקות יש אימוג׳ים, במקום תנועת גוף יש גיפים. 

משך

הפורמט הוא בלתי אמצעי ומשתמש באפליקציה שיש לאנשים במציאות. זה מאפשר לכתוב סצינות קצרות שיש בהן משך. ניתן לכתוב מחזה שימשך לאורך כל שלושת ימי הפסטיבל, למשל, באפיזודות קצרות. ניתן לכתוב סצינה שהמשפט הראשון בה נשלח בתחילת היום והשני בסוף היום.

התכתבות

למה המחזה הזה צריך להיות בטלגרם? תתייחסו בכתיבה שלכם לפורמט עצמו ותנו הגיון להתרחשות המחזה דווקא בטלגרם. למשל: התכתבות בין זוג שהכיר באפליקצית הכירויות, קבוצת הורים לילדים בגן, קבוצה משפחתית וכדומה.

Smart Phone

אופן ההגשה

ההגשה לפסטיבל תתקיים באמצעות טופס מקוון, שיפתח ב-15.11.2020 וייסגר ב21.11.2020.

 

בהגשה תתבקשו לכתוב תקציר של פסקה על המחזה, ולצרף את המחזה בקובץ word. יש להפריד באופן ברור בין דיאלוגים ובין הוראות בימוי. רצוי להתייחס בהוראות הבימוי לאמצעים של התכתבות בטלגרם: הודעות קוליות, הודעות וידאו, שיתוף לינקים, אימוג׳ים וגיפים.

 

את ההגשות נקרא בשבוע האחרון של נובמבר, מתוכן נבחר 5 יצירות שישתתפו בפסטיבל. הפקת המחזות בפועל תתבצע בשבועיים הראשונים לדצמבר. אנו נשמח שהכותבות והכותבים יהיו אלה שיפיקו בפועל את המחזות. 

למה טלגרם ולא וואטסאפ?

בטלגרם אין הגבלה על כמות המשתתפים בקבוצה, ניתן להשתתף מבלי לחשוף את מספר הטלפון שלי, וניתן למחוק את הקבוצה בסוף הפסטיבל. בנוסף, אם הצטרפתי באיחור אני יכול לראות את ההיסטוריה של הקבוצה ולהתעדכן במה שכבר קרה.

הצופים יכולים להשתתף?

הצופים לא יכולים לשלוח הודעות בעצמם, ככה שנשמרת ההפרדה בין הקהל למשתתפים. אנחנו פותחים את הקבוצה לתגובות בסוף המופע כדי לקבל פידבקים. זה כיף.

למה צריך שחקנים?

חשוב לנו שהאירוע יהיה חי ושיקרה עכשיו, ולא יתוכנת מראש וינוהל על ידי בוטים. כשיש שחקנים ניתן להשתמש בכל האמצעים המגוונים של ההתכתבות, כמו הודעות קוליות ווידאו.

אם המחזה שלי התקבל, מי יוצר את ההצגה בטלגרם?

אנחנו מעדיפים שהכותבת או הכותב יפיקו את ההצגה בטלגרם. זה לא סיפור! בחזרה אחת ארוכה שמאפשרת לשחקנים גם לאלתר ולחקור את המדיום אפשר לסגור את כל העניין. בזמן האירוע השחקנים יושבים עם הטקסט הכתוב אצלם, יש תקשורת בניכם לבין השחקנים, ולכן צריך משמעותית פחות חזרות.

 

אם אתם לא רוצים או אין לכם יכולת לעשות את זה בעצמכם, נשדך לכם במאי/ת.

הפסטיבל בתשלום?

לא, אבל בסוף כל הצגה נעביר לינק לתשלום לפי בחירה בסגנון ״כובע״.

מי מממן אתכם?

אף אחד. הפסטיבל נעשה מתוך רצון לחקור את מחזאות הטלגרם בלבד. לכן אין תשלום עבור שום דבר וגם לא עבורנו .

של מי הזכויות במחזה?

של הכותבת או הכותב, ואנחנו נבהיר את זה לפני כל ההצגות.

נמרוד דנישמן הוא במאי, מחזאי ומורה לתיאטרון. במהלך לימודיו בבית הספר לאמנויות הבמה של מכללת הקיבוצים היה כותב ובמאי שותף בקברט "למען האמת" בתיאטרון הלאומי הבימה (2017). לאחר שסיים את לימודיו בהצטיינות, כתב וביים את יצירתו הראשונה "הגדר" בתיאטרון צוותא (2018). ההצגה קיבלה שתי מועמדויות בפרס ״קיפוד הזהב״ לתיאטרון עצמאי (2019). ההצגה הופקה בשנת 2019 בפסטיבל התיאטרון של ניו יורק על ידי Dirty Laundry Theater. נמרוד ביים את המחזה הקצר "אישה לאישה" מאת רועי מליח רשף בפרויקט המחזאים (2018), היה במאי שותף בהצגה ״יותר מזה אנחנו לא״ מאת גל צ'פסקי בצוותא (2019) ויצר את המופע הדוקומנטרי "קרה באמת" בתיאטרון תמונע (2019). נמרוד מלמד תיאטרון בבתי ספר תיכוניים בתל אביב ובחיפה ומעביר סדנאות תיאטרון ברחבי הארץ.

  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter

רועי מליח רשף הוא במאי, מחזאי ומורה לתיאטרון. במהלך לימודיו בבית הספר לאמנויות הבמה של מכללת הקיבוצים היה כותב ובמאי שותף בקברט "למען האמת" בתיאטרון הלאומי הבימה (2017). לאחר שסיים את לימודיו בהצטיינות, כתב וביים את יצירתו הראשונה "הגדר" בתיאטרון צוותא (2018). ההצגה קיבלה שתי מועמדויות בפרס ״קיפוד הזהב״ לתיאטרון עצמאי (2019). ההצגה הופקה בשנת 2019 בפסטיבל התיאטרון של ניו יורק על ידי Dirty Laundry Theater. נמרוד ביים את המחזה הקצר "אישה לאישה" מאת רועי מליח רשף בפרויקט המחזאים (2018), היה במאי שותף בהצגה ״יותר מזה אנחנו לא״ מאת גל צ'פסקי בצוותא (2019) ויצר את המופע הדוקומנטרי "קרה באמת" בתיאטרון תמונע (2019). נמרוד מלמד תיאטרון בבתי ספר תיכוניים בתל אביב ובחיפה ומעביר סדנאות תיאטרון ברחבי הארץ.

  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter

פסטיבל מחזאות בנייד

ניהול אמנותי:

רועי מליח רשף

נמרוד דנישמן

בועדה האמנותית:

רועי מליח רשף

נמרוד דנישמן

יובל קורן